ул.Молодежная,12
г. Херсон

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Корзун Наталья Владимировна
медсестра

Графік роботи медичної сестри:

З понеділка по п'ятницю: 8:00 — 16:00; 

перерва з 12:00 — 13:00

Грип та ГРВІ

Клінічні ознаки грипу: головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, підвищення температури тіла, кашель, нежить, закладання носа, в окремих випадках — блювота і понос. 

Як можна заразитися вірусом грипу? 
Від іншої хворої людини повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів). 

Як довго є заразним хворий на грип? 
Інфекційний період (період, коли хворий небезпечний для оточуючих) при грипі може бути протягом 7 днів від початку хвороби, але якщо клінічні симптоми хвороби зберігаються - то до їх зникнення. 

Як попередити зараження грипом? 
- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції; 
- обмежити відвідини місць великого скупчення людей; 
- часто провітрювати приміщення; 
- часто мити руки з милом; 
- прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими руками; 
- уникати обіймів, поцілунків і рукостискань; 
- прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути; 
- якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від нього на відстані не менше двох метрів. 

Як запобігти розповсюдженню грипу в дитячих установах? 
- під час епідемічного підйому захворюваності на грип нові діти в дошкільні установи не приймаються; 
- виключається переведення дітей із групи в групу; 
- припинити відвідування дитячої установи сторонніми особами; 
- в дошкільних установах велике значення має щоденний огляд дітей при їх приході до неї зранку, і при щонайменших ознаках захворювання діти в колектив не приймаються; 
- приміщення, в якому знаходяться діти, повинні бути добре вентильованими, їх необхідно провітрювати декілька разів протягом дня; 
- необхідне вологе прибирання приміщень не менше двох разів на день; 
- необхідно дотримання дітьми правил особистої гігієни (часте миття рук протягом дня); 
- на час епідемії персонал установи повинен носити марлеві пов’язки;
- персонал установи повинен бути щеплений проти сезонного (при наявності вакцини); 
- на час епідемії (пандемії) дитячі установи закриваються. 

Що повинні знати батьки, щоб попередити зараження дітей грипом? 
- навчити дітей часто мити руки з милом протягом 20 секунд; 
- батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей; 
- навчити дітей кашляти і чхати в серветку або руку; 
- батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей; 
- навчити дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора - два метри; 
- хворі діти повинні залишатися вдома (не відвідувати дошкільні установи і школи); 
- утримуватися дітям і батькам від відвідин місць скупчення людей. 

Що робити, якщо дитина захворіла на грип? 
- при перших ознаках захворювання дитину необхідно покласти у ліжко і викликати лікаря; 
- залишити хвору дитину вдома, окрім тих випадків, коли їй потрібна термінова медична допомога. Не відправляти дитину в школу або до дошкільної установи; 
- хворі на грип небезпечні для оточуючих і повинні бути негайно ізольовані. Неприпустима їх поява в громадському транспорті, дитячих колективах та інших місцях масового перебування людей. 
- хворого необхідно розташувати в окремій кімнаті або огородити ширмою, виділити йому індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни; 
- не допускати контакту хворого із здоровими членами сім'ї, окрім тих, хто доглядає за ним; 
- особа, що доглядає за хворим, повинна носити двошарову марлеву пов'язку або разову маску, яку потрібно міняти кожні 4 години. Після кожного контакту з хворим необхідно ретельно мити руки з милом; 
- маска повинна бути або одноразовою, яку після зміни викинути в корзину, або багаторазовою, яку після прання необхідно ретельно прасувати гарячою праскою; 
- проводити провітрювання приміщення декілька разів на добу; 
- щодня робити вологе прибирання приміщень оселі; 
- повітря в приміщеннях повинне бути достатньої вологості; 
- мати разові носові серветки і корзину для використаних серветок в межах досяжності хворого; 
- створити хворій дитині комфортні умови. Вкрай важливим є спокій, постільний режим; 
- якщо у дитини лихоманка, то їй необхідно дати жарознижуючі ліки (препарати парацетамолу або ібупрофену), після цього викликати лікаря; 
- до приходу лікаря давати дитині пити багато рідини (сік, негазована вода, морс, компот тощо); 
- не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар!

Обережно кір!

Кір – вірусна інфекція, для якої характерна дуже висока сприйнятливість. Якщо людина не хворіла корі або не була щеплена від цієї інфекції, то після контакту з хворим зараження відбувається практично в 100% випадків. Вірус кору відрізняється дуже високою летючістю. Вірус може розповсюджуватися по вентиляційних трубах і шахтах ліфтів – одночасно захворюють діти, що проживають на різних поверхах удома.

Період від контакту з хворим кором і до появи перших ознак хвороби триває від 7 до 14 днів.

Захворювання починається з виразного головного болю, слабості, підвищення температури до 40 градусів С. Трохи пізніше до цих симптомів приєднуються нежить, кашель і практично повна відсутність апетиту. Дуже характерний для кору поява кон'юнктивіту – запалення слизистої оболонки очей, яке виявляється світлобоязню, сльозотечею, різким почервонінням очей, а в подальшому – появою гнійного відокремлюваного. Ці симптоми продовжуються від 2 до 4 днів. На 4 день захворювання з'являється висип, який виглядає, як дрібні червоні плямочки різних розмірів (від 1 до 3 мм в діаметрі), з схильністю до злиття. Висип виникає на обличчі і голові (особливо характерна поява її за вухами) і розповсюджується по всьому тілу на протяг 3 - 4 днів. Для кору дуже характерний те, що висип залишає після себе пігментацію (темні плямочки, що зберігаються декількох днів), яка зникає в тій же послідовності, як з'являється висип. 

При захворюванні корі можуть виникати досить серйозні ускладнення. До їх числа входять запалення легенів (пневмонія), запалення середнього вуха (отит), а іноді і таке грізне ускладнення як енцефаліт (запалення мозку).

Необхідно пам'ятати про те, що після перенесеного кору протягом достатньо тривалого періоду часу (до 2-х місяців) наголошується пригноблення імунітету, тому дитина може захворіти яким-небудь простудним або вірусним захворюванням, тому потрібно оберігати його від надмірних навантажень, по можливості – від контакту з хворими дітьми.

Після кору розвивається стійкий довічний імунітет. Що всі перехворіли корі стають несприйнятливі до цієї інфекції. 

Єдиним надійним захистом від захворювання є вакцинація проти кору, який включений в Національний календар щеплень. 
 

ХОЛЕРА – ОСОБЛИВЕ ІНФЕКЦІЙНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ!!!

Холера  – це гостра, особливо небезпечна кишкова інфекція, що спричиняється холерним вібріоном і характеризується переважно функціональним ураженням тонкої кишки, шлунка, з приєднанням проносу, блювання, зневоднення організму.

Збудник холери - холерний вібріон. Холерні вібріони добре переносять низькі температури, можуть зимувати в замерзлих водоймах, тривало зберігатися в прибережних водах морів. Холерний вібріон гине при дезінфікуванні, кип'ятінні, висушування і впливі сонячного світла. 

Джерелом інфекції є людина, хвора на холеру та бацилоносії. Холера розповсюджується через безпосередній контакт з хворими, через воду та харчові продукти. В її розповсюдженні велику роль відіграють мухи. Залежно від переважаючих шляхів передачі збудника, епідемії холери можуть перебігати як водні, харчові, контактно-побутові і змішані.

Інкубаційний період при холері триває від 1 до 6 діб. При тяжких епідеміях впродовж перших 2 днів захворювання помирає близько ⅔ хворих. Сприйнятливість до холери висока, сягає 95-100%. 

Симптоми холери. Початок захворювання гострий. Першим симптомом виступає інтенсивний безболісний позив до дефекації, що супроводжується дискомфортним відчуттям у животі. Досить швидко частота дефекацій збільшується, досягає 10 і більше разів за добу, при цьому стілець стає безбарвним, водянистим. У 20-40% випадків кал набуває консистенції рисового відвару.

Вираженої хворобливості в животі, на відміну від більшості кишкових інфекцій, при холері не відзначається, 20-30% хворих скаржаться на помірну біль. Не характерна і лихоманка, температура тіла залишається в нормальних межах, іноді досягає субфебрильних цифр. 

Профілактика холери.

Основу профілактики захворюваності на холеру складають заходи з покращення соціально-економічних та санітарно-гігієнічних умов життя населення. З метою запобігання занесення збудника холери з-за кордону здійснюється санітарний огляд, проводиться бактеріологічне обстеження громадян, хворих на гострі кишкові інфекції протягом 5 днів після прибуття з неблагополучних по холері країн. Проводиться дослідження води поверхневих водойм на наявність холерних вібріонів. Після госпіталізації хворого або віброносія у квартирі проводиться дезінфекція. Особи, що тісно спілкувалися з хворим або вібріоносієм і страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту, госпіталізуються. Їх виписують після 5-денного медичного спостереження та обстеження на холерні вібріони.

Як захистити себе та свою родину від холери та інших кишкових інфекцій:

1. Треба вживати та використовувати в приготуванні їжі лише безпечну воду з перевірених джерел та кип'ячену або хлоровану питну воду.

2. Під час приготування їжі треба проводити термічну обробку (особливо це стосується риби та морепродуктів).

3. Не вживати в їжу немиті овочі та фрукти.

4. Не купувати їжу в місцях де немає дозволу на продаж харчових продуктів (особливо стихійні ринки).

5. Постійно проводити дезінфекцію приміщень (кухня, туалети, душ, ванна) та не допускати проникнення мух до приміщень де готуються та зберігаються продукти харчування

6. Купатися необхідно тільки на спеціально відведених, облаштованих туалетами водоймах.

7. Часто мити руки з милом чистою проточною водою.

Щорічно проводиться дослідження води з відкритих водойм на вібріофлору лабораторією особливо – небезпечних інфекцій ДУ «Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». В 2013 році проведено 1074 дослідження, виділено 57 культур холерного вібріону не О1 групи (так звані НАГ-вібріони). Цей збудник нічого спільного до холерного вібріону, який викликає захворювання на холеру не має, він не токсигенний і авірулентний, але за певних умов може викликати лише гостре кишкове захворювання. Присутність у водоймищах холерного вібріону не О1 групи передбачає розвиток у аналогічних умовах і холерного вібріону, який може попасти у воду від хворого на холеру і викликати захворювання у здорових людей. 

В результаті чого, був посилений бактеріологічний контроль за водою технічних і питних водопроводів, за водою відкритих водоймищ і режимом хлорування водопроводів і каналізування очисних споруд. Визначались додаткові точки забору проб об’єктів довкілля, в першу чергу, в місцях скидання стічних вод і в місцях масового відпочинку населення.

Протягом 2013 року, для своєчасного виявлення хворих і носіїв холери було проведено бактеріологічне обстеження 64 хворих на гострі кишкові інфекції, результати негативні.

ССЫЛКИ НА САЙТЫ

Український центр оцінювання якості освітиМiнiстерство освiти України

Управління освiти і науки Херсонської державної адміністрації України

Освіта в Україні та за кордоном Освіта.UA

Урядовий сайт

 

МЫ НА КАРТЕ

© 2018 Херсонская специализированная школа I-III ступеней № 30
с углубленным изучением предметов естественно-математического цикла и английского языка
Херсонского городского совета
(0552) 49-51-10; (0552) 22-57-94
Разработано:glory.net.ua